• slide6
  • slide7
  • slide3
  • slide5
  • slide4

RESULTS

_______________________________________________________________

 

DIVISION:

GECKO KEIKI RACE - U12                          
Course:  Lanikai Beach, 2 buoys and back                        

    
1.Tony Levora                        
2.Aiden Spagnoli                        
3.Kaile Olson                        
4.Cole Jones                        
5.Keawe Pedersen                        
6.Connor Foti                        
7.Micah Pedersen                        
8.Joey Sniezek                        
9.Trevor Hemmings

 

DIVISION:

MENS (LONG DISTANCE)                        
Long Course:  Lanikai Beach, split Mokulua Islands, round Flat island, back to Lanikai Beach    

                        
Place    Name                time    age class    Craft
1    Zsolt Szadovszki                31:32:00    30-39    SS
2    Ed Joy                              32:27:00    40-49    SS
3    Jack Roney/Jim Foti           32:46:00                OC-2
4    Pat Dolan                         32:50:00    19-29    OC-1
5    Manny Kulukulualani          34:21:00    30-39    SS
6    Patrick Switzer                  35:15:00    30-39    OC-1
7    Aaron Creps                     35:20:00    30-39    OC-1
8    Kekoa Bruhn                    35:27:00    30-39    OC-1
9    Kaeo Abbey                     36:05:00    19-29    OC-1
10    Heath Hemmings            36:06:00    40-49    OC-1
11    Ryan Dolan                    36:15:00    19-29    OC-1
12    Sean Kaawa                   37:10:00    30-39    OC-1
13    Justin Akana                  37:40:00    19-29    OC-1
14    Matt Mench/Cheyne Mench      37:41:00        OC-1
15    Kekai Kamakawiwiole      38:11:00    30-39    OC-1
16    Brett Fillmore                 38:17:00    40-49    OC-1
17    Eric Olson                      38:50:00    40-49    OC-1
18    Eric Levora                     40:05:00    40-49    OC-1
19    Christopher Thomas        40:43:00    30-39    OC-1
20    Chauncey Cody              40:56:00    19-29    OC-1
21    Mike Dowsett                 42:11:00    Jr.         OC-1
22    Dean Spagnoli                43:47:00    40-49    OC-1
23    Sean Koegeo                  45:31:00    30-39    OC-1
24    Jack Laufer                     50:05:00    60-69    OC-1
25    Joe Giovanni                   50:35:00    30-39    OC-1

26    Doug Smith                    50:50:00    50-59    
27    Robert McOwen              53:30:00    40-49    OC-1
28    Jan Tillman                    DNF           30-39    SS
29    Csaba Kutrovics              DNF          40-49     OC-1
30    Jonny Revire/Franco Arango        DNF            OC-2
31    Axel Schwarz                 DNF           30-39     OC-1

 

DIVISION:

MENS (SHORT COURSE)
Short Course: Lanikai Beach, Mokulua Islands, Lanikai Beach                            


1    Cole Jones/Wyatt Jones                        OC-2
2    Damon Sweazy                       40-49    OC-1
3    Joe Sniezek                            40-49    OC-1
4    Chase Kessler                              Jr.    SS
5    Ian Roney/Jack Roney                DNF    OC-2

 

DIVISION:

WOMENS                        
Course: Lanikai Beach, Mokulua Islands, Lanikai Beach                            
1    Lori Nakamura                21:00    19-29    OC-1
2    Sarah Gillman/Katie Stephens/Brenen Guyol                21:10        OC-3
3    Nicole Pedersen               21:45    40-49    OC-1
4    Mandy Rawlins                22:11    40-49    SS
5    Ingrid Seiple                   22:52    40-49    OC-1
6    Anella Borges                 23:33    19-29    OC-1
7    Worreen Hamocon          23:57    40-49    OC-1
8    Lisa Trumbull                 27:14:00    30-39    OC-1
9    Amber Fischer                30:27:00    30-39    OC-1

 

RECENT NEWS


SIMON VAN GYSEN FINISHED 4TH AT THE US SURFSKI CHAMPIONSHIPS
IN SAN FRANCISCO, WITH THE TIME OF 1:40:55 ON THE CX! 

SIMON VAN GYSEN, FINISHED 1ST ON DAY ONE OF 

EURO CHALLENGE IN SPAIN AT 1:32:24.871 ON THE CX!!

 

CLICK HERE FOR FULL ARTICLE

Team CX:  1st and 2nd place Kanaka Ikaika

Mike Beyer and Andrew Glatzel.

 

State Championship on the CX!

 

 

 

 

CX wins Kanaka Ikaika races yet again:  So far undefeated in
Kanaka Ikaika Surfski races.  

This week:
Michael Beyer and again victory by
Shelly Oates-Wilding

COLDPACK CLASSIC RESULTS AND PICTURES ARE UP! CHECK IT OUT HERE

 

ILH SURFSKI CX PHOTOS ARE UP! CHECK IT OUT HERE


"CANOE FOR THE KEIKI" By Cindy Luis CHECK IT OUT HERE

(PG C5 of the SPORTS section in the STAR ADVERTISER) 


  SURFSKI REVIEW IS UP AT SURFSKI.INFO  CHECK IT OUT HERE

FACEBOOK